Články

Zlaté pravidlo praví, že nemáme hledět na slova, ale na činy. Bohužel i slova mají svoji neuvěřitelnou moc a některé věty mířené proti dětem mohou zanechat nenapravitelné následky na jejich psychice. Na co si dát pozor, když mluvíme s dětmi?

Ovoce a zelenina by měly být nedílnou součástí jídelníčků všech lidí a u dětí to platí dvojnásob. Minerály a vitaminy v nich obsažené jsou zásadní pro zdravý vývoj dítěte. Navíc jejich včasným zařazením do dětského jídelníčku si dítě osvojí zdravé stravovací návyky.

Nejistota, bezmoc a násilí - to teď zažívají lidé na Ukrajině a spolu s nimi trpí celý svět. Asi nikdo si nedokázal představit, že v 21.století budeme čelit válce a podle některých extrémů nám hrozí i celosvětový konflikt 3. světové války. Jak ale mluvit o takových problémech s dětmi? Je lepší jim nic neříkat, nebo vše dopodrobna vysvětlit?

Jak děti vychovat a jak jim vymezit hranice a zajistit, aby je respektovaly? To jsou otázky, které si klade každý rodič. Způsoby, jak toho dosáhnout, jsou však odlišné. Zatímco generace našich rodičů a prarodičů zastávala pravidlo "jedna dobře mířená rána je lepší než tisíc slov", současná generace rodičů se snaží při výchově fyzických trestů...

Moderní technologie jsou nedílnou součástí našeho života, a pro naše děti to platí dvojnásob. Když se potřebujete na něco soustředit, ať už je to příprava oběda nebo vyřízení osobních věcí, je pohádka nebo video na YouTube skvělým pomocníkem. Jak ale určit, kdy je toho už moc, a jak zabránit tomu, aby se ze sledování obrazovky nestal zvyk?

Každý rodič je přesvědčen, že jeho dítě má nějaký skrytý talent. A řada rodičů se snaží aktivně pátrat po talentu svého dítěte, ovšem ne vždy úspěšně. Někdy je lepší strategií nechat dětský talent, aby se sám projevil. A jak toho dosáhnout?

Již od narození lidé projevují emoce. Malá miminka pomocí broukání či breku vyjadřují svou (ne)spokojenost s daným stavem, od 3 měsíců se již usmívají. Zhruba v 7 měsících, kdy si začnou uvědomovat, že jsou v místnosti sami, začínají pociťovat strach (projevující se jako separační úzkost). A v momentě, kdy začíná být miminko pohyblivé a projevuje...

Líbí se vám náš produkt, rádi si čtete naše články a chtěli byste se o nás dozvědět i něco více? Zde je pár tipů, kde si o boxíku a naši zakladatelce Anetě můžete přečíst více.

Málokdo asi pochybuje o tom, že čtenářská gramotnost je důležitou klíčovou kompetencí nejen pro školní úspěch. My (vášniví) čtenáři navíc víme, že kniha může být dalším rozměrem našeho života: barevným, jásavým, hlubokým... Pomůže nám více a lépe poznávat, intenzívněji prožívat. A někdy jen třeba uniknout, abychom se mohli vrátit do reality plni...

Lidský mozek se nejvíce rozvíjí během prvních 3, respektive 5 let života. V této době se děti učí o světě kolem sebe a zdokonalují své dovednosti. Studie ukazují, že mozek miminka vytvoří až tisíc nervových spojení za sekundu! Během prvního roku si dětský mozek vytvoří přes milion synapsí, což je dvakrát tolik, než má mozek dospělého člověka.

Není nic horšího než na celé kolo vřeštící dítě. Snažíte se uklidnit nejen jeho, ale máte i co dělat sami se sebou, aby vám neujeli nervy. Nedej bože, aby se takováto scéna odehrála na veřejnosti před očima zvědavých a odsuzovačných přihlížejících. Chcete pochopit, proč se malé děti vztekají. A je nějaký způsob, jak tomu zabránit? To vše a mnohem...